Description
| GENERAL CHARACTERISTICS | |
| Fixation: | Table |
| Type: | II |
| IP: | 20 |
| Voltage: | 100-240V |
| Hertz: | 50/60Hz |
| Cable Meters: | 1900 mm |
| Switch Type: | ON/OFF |
| Upwards Vertical Orientation: | 90 |
| Horizontal Orientation: | 350 |
| Power: | 8W |
| LIGHTING CHARACTERISTICS | |
| Light Source Included: | No |
| Light Direction: | Accent |
| Bulb Socket Included: | Yes |
| MATERIAL | |
| Body Structure: | Steel |
| FINISH | |
| Body/Structure: | Matt White |
| DRIVER | |
| Requires Driver:: | No |




90
350


