Description
| GENERAL CHARACTERISTICS | |
| Fixation: | Table |
| Type: | II |
| IP: | 20 |
| Voltage: | 100-240V |
| Hertz: | 50/60Hz |
| Cable Meters:: | 2000 mm |
| Switch Type: | Potentiometer |
| Power: | 12W |
| LIGHTING CHARACTERISTICS | |
| Light Source Included: | Yes |
| Temperature: | 3000K |
| Lumens: | 930 |
| CRI: | >80 |
| Dimmable Light Source: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Energy Classification: | D |
| MATERIAL | |
| Body/Structure: | Steel |
| Diffuser: | Polycarbonate |
| FINISH | |
| Body/Structure: | Satin Gold |
| Diffuser: | Opal |
| DRIVER | |
| Driver Required: | Yes |
| Driver Embedded: | Yes |









