Description
| GENERAL CHARACTERISTICS | |
| Fixation: | Table |
| Type: | II |
| IP: | 20 |
| Voltage: | 100-240V |
| Hertz: | 50/60Hz |
| Cable Meters: | 1500mm |
| Switch Type: | Push |
| Power: | 8W |
| LIGHTING CHARACTERISTICS | |
| Light Source Included: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Temperature: | 4000K |
| Lumens: | 530lm |
| CRI: | >80 |
| Dimmable Light Source: | Yes |
| Energy Classification: | G |
| MATERIAL | |
| Body/Structure: | ABS |
| FINISH | |
| Body/Structure: | Matt White |
| Diffuser: | Translucent |
| DRIVER | |
| Driver Required: | Yes |
| Driver Embedded: | Yes |






